Mercedes akcesoria Allora Miniboksy reklamowe Agencja detektywistyczna Orkisz Orkisz
 
?| branże A- B- C- D- E- F- G- H- I- J- K- L- M- N- O- P- R- S- T- U- V- W- X- Y- Z- Ż

Jeśli widzisz jakieś błędy, napisz: naursynowie@naursynowie.pl

Oczyszczanie manualne w Aquo Day Spa - Precz niedoskonałościom skóry!

 

Wiek XX i XXI to dynamiczny rozwój kosmetyki i dziedzin pokrewnych. Nauka i technika dąży do zapewnienia współczesnemu człowiekowi zdrowia i młodości. Zadaniem kosmetyki zawsze było dbanie o piękny wygląd skóry, dzisiaj to także "powstrzymywanie czasu", zatrzymywanie niekorzystnych zmian w naszym wyglądzie. Jak na razie nie mamy jeszcze cudownego eliksiru młodości, ale mamy już zabiegi kosmetyczne, aparaty i kosmetyki, które wpływają na spowolnienie procesu starzenia się skóry. Wszelkie zabiegi wykonywane przez kosmetyczki mają na celu zachowanie lub przywrócenie pięknego wyglądu odwiedzających nas osób.
 
Jeśli zmiany na skórze mają charakter choroby to klient jest odsyłany do specjalisty dermatologa (tak powinno być w każdym gabinecie - pytajcie czy gabinet współpracuje z dermatologiem). Kosmetyczka nie może wykraczać poza swoje kompetencje. Każda doświadczona kosmetyczka wie, w jakich wypadkach pomoc dermatologa jest niezbędna.
 
Każda osoba odwiedzająca gabinet kosmetyczny przed podjęciem decyzji o poddaniu się zabiegowi kosmetycznemu, powinna mieć możliwość zasięgnięcia bezpłatnej porady kosmetycznej. Konsultacje przeprowadzane powinny być szczegółowo, podejście do problemu musi być zawsze profesjonalne (niezależnie od tego czy jest to większy problem z pielęgnacją czy np. porada dot. kształtu brwi).
Wszystkie warunki jakie powinny spełniać gabinety kosmetyczne opisałam w artykule "Idealny gabinet".
Najbardziej popularnym zabiegiem wykonywanym w gabinetach kosmetycznych jest zabieg
oczyszczania cery.
 
Niezależnie od rodzaju cery każda z Was odczuwa co jakiś czas potrzebę oczyszczenia skóry a przede wszystkim usunięcia zaskórników (to czarne punkciki, które trudno jest ukryć pod makijażem).
Zaskórniki (nie zaskórniaki!) to drobne czopy rogowo - łojowe zalegające w przewodach gruczołów łojowych. Powierzchnia zaskórników jest zwykle ciemna na skutek utleniania się keratyny. Zaskórniki mogą być otwarte i zamknięte. Zaskórniki występują zwykle w miejscach objętych łojotokiem. Zdarzają się również zaskórniki suche (zwykle tkwiące w przewodach gruczołów łojowych od dłuższego już czasu). Wiele osób zgłasza się do gabinetu kosmetycznego na oczyszczenie cery nie tylko z zaskórników, ale także z prosaków.
 
Prosaki to maleńkie, białawe twory, wielkości ziarnka maku lub prosa, umiejscawiają się tuż pod naskórkiem. Są to zwykle torbiele gruczołu potowego lub łojowego. Torbiel taka powstaje najczęściej na skutek nadmiernego rogowacenia wydzieliny zatrzymanej w wyniku zaczopowania ujścia mieszka włosowego. Prosak jest twardy (wygląda jak malutka biała kuleczka). Najczęściej występuje na twarzy (policzki, czoło, powieki), czasami może pojawić się na narządach płciowych lub na powierzchni blizn.
Podobnie do prosaków wyglądają kaszaki. Występują one w postaci pojedynczych lub mnogich, okrągłych, twardych torbieli (mogą mieć wielkość od ziarna grochu do gołębiego jaja) najczęściej w obrębie mieszków włosowych lub gruczołu łojowego. Kaszaki są pokryte skórą i nie wykazują cech zapalnych, na szczycie kaszaka może być widoczny rogowy czop. Kaszaki umiejscawiają się na owłosionej skórze głowy, na twarzy, na karku, za uszami, na tułowiu, w okolicy narządów płciowych. Leczenie powinien przeprowadzić chirurg, gdyż kaszak należy usunąć wraz z jego torebką. Nie zmuszajcie kosmetyczki aby po rozpoznaniu kaszaka usunęła go - może to być mało efektywny zabieg.
Jeśli na swojej twarzy zauważasz zaskórniki lub prosaki to powinnaś wybrać się do gabinetu kosmetycznego na zabieg oczyszczania cery (również można oczyszczać dekolt i plecy, a nawet ramiona jeśli jest taka potrzeba, zabieg przebiega podobnie).
 
Zabieg oczyszczania cery rozpoczynany jest od dokładnego demakijażu twarzy (panie zwykle przychodzą do gabinetu w makijażu, ale nawet gdyby na twarzy nie było kolorowych kosmetyków to kosmetyczka i tak powinna rozpocząć zabieg od zmycia twarzy). Do demakijażu kosmetyczka używa mleczka, żelu lub pianki (kosmetyki już na wstępie dobiera do rodzaju cery - jeśli jesteś pierwszy raz w gabinecie kosmetyczka musi wypytać Cię o kilka szczegółów dotyczących Twojej cery). Po zmyciu twarzy (ja zmywam zawsze także powieki i rzęsy ponieważ uważam, że nie można przeprowadzić kompleksowego zabiegu bez zastosowania preparatów pod oczy i na powieki - słyszałam, że niektóre kosmetyczki pozostawiają makijaż na powiekach - uważam, że to błąd) przychodzi kolej na dokładną analizę stanu cery - kosmetyczka ogląda cerę i ustala jakie dodatkowe zabiegi poza oczyszczeniem może wykonać. Musisz być dokładnie poinformowana jakie znaczenie dla Twojej cery mają proponowane zabiegi i jaka jest cena takiego rozszerzonego zabiegu. Nie mogą spotkać Cię niespodzianki w chwili gdy masz zapłacić za zabieg. To Ty decydujesz, czy chciałabyś rozszerzyć zabieg np. o masaż twarzy, szyi i dekoltu, o dodatkową maseczkę, regulację brwi, hennę, zastosowanie innej metody oczyszczania np. z użyciem nowoczesnego aparatu, ustal także, czy na koniec zabiegu chcesz mieć zrobiony makijaż dzienny.
Możesz wybrać zabieg standardowy - ograniczający się do zabiegu oczyszczania cery.
Jeśli wybrałaś taki uproszczony zabieg to po analizie cery kosmetyczka przechodzi do kolejnych czynności. Jeśli cera tego wymaga wykonywany jest peeling. W zależności od rodzaju i stanu cery może to być peeling ziarnisty, enzymatyczny lub typu gommage. Kosmetyczka może wykonać także zabieg wzmacniający efekt peelingu tzw. brushing (szczotkowanie). Brushing to zabieg wykonywany aparatem z obrotową szczoteczką. Zabieg jest bardzo przyjemny - jest to rodzaj delikatnego masażu (nie możesz poddawać się temu zabiegowi, jeśli masz naczynkową cerę lub ropne wykwity oraz jeśli cera jest bardzo wrażliwa).
 
Po peelingu kosmetyczka nakłada na twarz maseczkę (lub krem) o działaniu rozmiękczającym naskórek. Działanie tego preparatu zwiększa zastosowanie urządzenia wytwarzającego parę tzw. vapozon. Strumień pary kierowany jest na twarz (nie powinnaś czuć gorąca na twarzy, a tylko delikatne ciepło i wilgoć). Taki zabieg oprócz tego, że wzmacnia działanie maseczki daje także efekt rozszerzenia porów skóry. Jeśli cera jest tłusta, z wypryskami to kosmetyczka może zastosować ozonowanie pod koniec vaporyzacji. Ozon ma bakteriobójcze działanie na skórę. Cały zabieg z zastosowaniem vapozonu trwa ok. 15 min.
 
Jeśli skóra jest bardzo zanieczyszczona lub kosmetyczka wie, że jest to cera trudna do oczyszczenia, może użyć dodatkowo maseczki rozgrzewającej (jeśli nie masz rozszerzonych naczynek). Po nałożeniu takiej maseczki będziesz czuła jej intensywne działanie rozgrzewające (może to być nawet uczucie pieczenia).
 
Po szybkim zmyciu maseczki kosmetyczka przystępuje do manualnego oczyszczania cery. Zwróć uwagę aby od tego momentu miała na dłoniach rękawiczki jednorazowe (a w trakcie całego zabiegu zwracaj uwagę na to czy kosmetyczka często myje ręce, czy dezynfekuje dłonie specjalnym płynem).
Oczyszczanie z zaskórników polega na usuwaniu zalegającej treści po przez ucisk palcami.

 

Artykuł dodał użytkownik: Aquo Day Spa

Tagi: oczyszczanie  skóry  niedoskonałości  piling  trądzik  zaskórniki  wągry  bezpieczne  oczyszczanie  manualne  zamiany  blizny  

FIRMY POWIĄZANE Z ARTYKUŁEM




Prace techniczne
Szanowni Państwo
Z powodu trwających prac technicznych możliwość logowania i rejestracji konta została chwilowo wstrzymana.
Bardzo przepraszamy za utrudnienia.