prostewydatki.pl Rak Nie Jest Chorobą Miniboksy reklamowe

REKLAMA

 
?| branże A- B- C- D- E- F- G- H- I- J- K- L- M- N- O- P- R- S- T- U- V- W- X- Y- Z- Ż

Jeśli widzisz jakieś błędy, napisz: naursynowie@naursynowie.pl

Zakażenia w gabinecie kosmetycznym

 

Czas Przedświąteczny to dla wielu z nas nietylko porządki w domu, ale także porządki związane z urodą. Planujemy wizyty u kosmetyczek, fryzjerów i lekarzy medycyny estetycznej. Pamiętaj jednak, że przy okazji poprawiania urody istnieje ryzyko pogorszenia zdrowia.

Zawsze istnieje ryzyko zarażenia, nie tylko w gabinecie kosmetycznym ale także u lekarza i fryzjera... Obecnie kosmetyczki mają sprzęt do odkażania narzędzi, powinny używać jednorazowych rękawiczek, jednorazowych szpatułek do nakładania kremów. Jednak zawsze zwracaj uwagę skąd kosmetyczka wyciąga narzędzia i gdzie je po użyciu odkłada ( to samo u dentysty czy u fryzjera). Na pewno nie pozwól się dotknąć nie odkażonym grzebieniem, cążkami itp ... Zwróć uwagę na czyste, wygotowane ręczniki, świeżutkie szlafloki, jednorazowe podkłady na łóżko nie mówiąc o tym że co kilka minut myje ręce płynem antybakteryjnym.

W wielu gabinetach do sterylizacja narzędzi stosuje się jedynie środki chemiczne na bazie alkoholi. Zapytaj kosmetyczke o urządzenia do sterylizacji profesjonalnej.

Tylko zastosowanie chirurgicznegoi autoklawu zapewnia pełne bezpieczeństwo wykonania zabiegu! Nie wystarczy, że kosmetyczka "popsika" środkiem chemicznym narzędzia. Sterylizacja w wysokiej temperaturze jest konieczna! Pełną sterylizacji zapewniają autoklawy ciśnieniowe, te jednak są bardzo drogie, w związku z tym można je spotkać tylko w dobrych i godnych zaufania gabinetach. W AQUO Day Spa (już nie istnieje - najlepsze gabinety kosmetyczne na Ursynowie znajdziesz na UrsynówAZ.pl) wykonujemy sterylizację wszystkich narzędzi w autoklawie, który jest dopasowany do całkowitego i szybkiego procesu sterylizacji różnych materiałów stosowanych w szpitalu i w gabinecie kosmetycznym.

Zakażenia, do których dochodzi w gabinetach kosmetycznych czy kosmetologicznych najczęściej spowodowane są przez:

grzyby np. Candida, Pityrosporum
bakterie ropotwórcze np. gronkowca złocistego, paciorkowca
wirusy np. opryszczki (Herpex), grypy oraz najgroźniejsze przenoszone drogą krwi HBV, HCV, HIV

Zagrożenie takie stwarza min. zamierzone lub niezamierzone przerwanie ciągłości tkanek podczas zabiegów. W związku z tym, ze wszystkimi narzędziami i sprzętem należy odpowiednio postępować, aby zapobiec przenoszeniu infekcji i przeciąć drogi ich szerzenia.

Wymagania dotyczące czystości mikrobiologicznej narzędzi przed ich użyciem są zróżnicowane i zależą od kontaktu z tkankami. W związku z tym narzędzia mające kontakt:

Jakość usług świadczonych w gabinecie uzależniona jest od nakładania się kilku czynników:

odpowiednio zorganizowanej pracy w gabinecie - podział na strefę czystą i brudną
przeszkolonego, świadomego zagrożeń i odpowiedzialnego personelu
prewencji - działań mających na celu zapobieganie zakażeniom

Aby zachować pełne bezpieczeństwo należy również zadbać o jakość stosowanych kosmetyków

preparaty kosmetyczne wykorzystywane przy świadczeniu usług przechowuje się, w oryginalnych opakowaniach, w sposób chroniący je przed utratą ich właściwości
jeżeli preparat kosmetyczny jest przechowywany w opakowaniu innym niż oryginalne, na opakowaniu tym umieszcza się etykietę zawierającą nazwę preparatu, jego wytwórcę oraz termin, do którego może być użyty

Na pojemnikach zawierających roztwór preparatów kosmetycznych i środków do dezynfekcji umieszcza się etykietę zawierającą:

Współpraca odpowiednio przygotowanego i wyposażonego personelu z rozsądnym właścicielem gabinetu na pewno pozwoli zminimalizować ryzyko wystąpienia zakażeń i związanych z nimi problemów. Należy pamiętać, że jedna niezadowolona osoba jest nam w stanie zabrać kilku lub kilkunastu potencjalnych klientów. 

Artykuł dodał użytkownik: Aquo Day Spa

Tagi: gabinet  kosmetyczny  bezpieczeństwo  zakażenia  pielągnacja  twarzy  depilacja  mikrodermabrazja  manicure  pedicure  spa  fryzjer  czesanie  farbowanie  makijaż  permanentny  

FIRMY POWIĄZANE Z ARTYKUŁEM

Nie znaleziono firm powiązanych z tym artykułem.Prace techniczne
Szanowni Państwo
Z powodu trwających prac technicznych możliwość logowania i rejestracji konta została chwilowo wstrzymana.
Bardzo przepraszamy za utrudnienia.