prostewydatki.pl Rak Nie Jest Chorobą Miniboksy reklamowe

REKLAMA

 
?| branże A- B- C- D- E- F- G- H- I- J- K- L- M- N- O- P- R- S- T- U- V- W- X- Y- Z- Ż

Jeśli widzisz jakieś błędy, napisz: naursynowie@naursynowie.pl

Ubezpieczenie OC - jak zaoszczędzić na składce?

Wielu kierowców zastanawia się, w jaki sposób można zaoszczędzić na wykupowanym ubezpieczeniu OC. Jedną z metod jest po prostu bezpieczna jazda. Każdy kolejny rok ubezpieczenia, który przebiegnie bez konieczności wypłacania odszkodowania, czyli bez szkody wyrządzonej przez ubezpieczonego, oznacza zniżki na kolejnej składce.

Rachunek jest prosty – im więcej lat bezszkodowej jazdy, tym tańsze ubezpieczenie. Nagradzanie kolejnych lat bezszkodowej jazdy coraz większymi zniżkami motywuje do utrzymania tego stanu rzeczy. Wystarczy bowiem jedno zdarzenie, by stracić część zniżek.

Taniej ze współwłaścicielem pojazdu

Rozwiązaniem na tanie OC jest dopisanie do pojazdu współwłaściciela. Ma to znaczenie szczególnie wtedy, gdy głównym właścicielem jest młody człowiek z krótkim stażem za kierownicą. Taka osoba z góry ma narzucone przez firmę ubezpieczeniową zwyżki, które wynikają z większego ryzyka. Młody człowiek i jednocześnie niedoświadczony kierowca wiąże się z większym zagrożeniem na drodze. Firma ubezpieczeniowa rekompensuje to sobie w postaci wyższej składki.

Jeżeli zostanie dołączony współwłaściciel auta, który jest kierowcą z doświadczeniem i ma na swoim koncie już wygenerowane zniżki, to jego zniżki wpływają na ogólną składkę ubezpieczeniową za ten pojazd. Każda firma ubezpieczeniowa bierze bowiem pod uwagę obydwu właścicieli. Po dołączeniu takiego ze zniżkami, składka może być odczuwalnie mniejsza. Można to sprawdzić przeglądając ubezpieczenia OC w ubezpieczamy-auto.pl.

Miejsce rejestracji auta ma znaczenie


Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że miejsce rejestracji auta również ma znaczenie. Chodzi przede wszystkim o to, czy jest to duże miasto czy mniejsza miejscowość. Mniejsza miejscowość, to znacznie mniej pojazdów i mniej skomplikowanych sytuacji na drodze. Dlatego też jest statystycznie mniej wypadków, a co za tym idzie polisa może być tańsza.

W przypadku dużych miast, gdzie nie tylko samochodów jest dużo, ale też wielokrotnie więcej wypadków, składka musi być wyższa. Każda firma ubezpieczeniowa, która bierze na siebie ryzyko ubezpieczeniowe, musi je tak oceniać i wyceniać, by ostatecznie móc spełniać swoją funkcję. W efekcie, mieszkańcy większych miast zmuszeni są by płacić wyższe koszty ubezpieczeniowe.

Marka i model samochodu oraz jego parametry techniczne

Dla niektórych kierowców model samochodu czy jego parametry techniczne to kluczowa sprawa. Nie zgodzą się na żadne inne rozwiązanie, ponieważ to wybrane podoba się im najbardziej. Tymczasem marka, model i dane auta mają ogromne znaczenie dla wysokości składki.

Polisa będzie droższa, jeżeli auto będzie miało dużą pojemność silnika. Im większa pojemność, tym większa moc auta, a co za tym idzie większe ryzyko kolizji. Małe samochody, o małych silnikach generują zdecydowanie niższe składki.

Porównywarka ubezpieczeń


Poza zastosowaniem powyższych metod i praktyk, należy również skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. To prosty i szybki sposób na to, by zapoznać się z obowiązującymi obecnie na rynku stawkami ubezpieczeniowymi.

Porównywarka zaprezentuje kilka ofert, które pasują do wprowadzonych wcześniej danych. Oferty są zróżnicowane cenowo. Można więc wybrać tę, która okaże się najkorzystniejsza. Sprawdzenie OC w ubezpieczamy-auto.pl nie zajmuje długo. Wystarczy poświęcić kilka minut na wprowadzenie poprawnych danych. Następnie kilka minut poczekać, aż system je przetworzy i kolejna chwila na podjęcie decyzji. To naprawdę najlepszy sposób na znalezienie najtańszej polisy. Zwłaszcza, że tego rodzaju porównywarki mają w swoich zasobach kilka lub nawet kilkanaście ubezpieczeń.

Podsumowując, jest kilka sposobów na zaoszczędzenie na składce ubezpieczeniowej. Dla niektórych jeden sposób będzie najlepszy, a dla niektórych inny. Wszystko zależy od indywidualnych priorytetów i oczekiwań. Nie mniej, jeżeli kierowca nie chce nic zmieniać (dopisywać współwłaściciela, czy tym bardziej zmieniać samochodu), to najlepszym rozwiązaniem będzie porównanie dostępnych ofert i wśród nich wybranie najtańszej.
 

Artykuł dodał użytkownik: naursynowie.pl

FIRMY POWIĄZANE Z ARTYKUŁEM

Nie znaleziono firm powiązanych z tym artykułem.Prace techniczne
Szanowni Państwo
Z powodu trwających prac technicznych możliwość logowania i rejestracji konta została chwilowo wstrzymana.
Bardzo przepraszamy za utrudnienia.