prostewydatki.pl Rak Nie Jest Chorobą Miniboksy reklamowe

REKLAMA

 
?| branże A- B- C- D- E- F- G- H- I- J- K- L- M- N- O- P- R- S- T- U- V- W- X- Y- Z- Ż

Jeśli widzisz jakieś błędy, napisz: naursynowie@naursynowie.pl

Ubezpieczenie na życie dla studenta - która oferta jest najlepsza?

Polisę na życie może zakupić właściwie każdy dorosły człowiek – zarówno osoba, która ukończyła 18 lat, jak i w wieku emerytalnym, np. mająca 65 lat. Student zatem z powodzeniem powinien znaleźć spośród ofert, produkt dopasowany do siebie.

Dobrze będzie zatem wiedzieć na co zwracać uwagę, gdzie szukać dobrej polisy i w jakiej cenie można kupić ubezpieczenie na życie. Nie trzeba być specjalistą w branży ubezpieczeniowej, by znaleźć ofertę, która w dobrej cenie przyniesie nam wiele korzyści. Studentowi ochrona jest równie potrzebna, jak wszystkim pozostałym grupom ludzi.

Polisa na życie dla studenta – właściwie po co?

Student, jak każdy człowiek – jest narażony na: nieszczęśliwe wypadki, poważne zachorowania (padaczka, nowotwór złośliwy, sepsa oraz wiele innych), pobyt w szpitali, operację chirurgiczną, urazy ciała – złamania, skręcenia, amputacje czy nawet śmierć.

O życiu studenckim krąży wiele, często już przestarzałych stereotypów. Dawniej była to grupa ludzi, która finansowo ledwo wiązała koniec z końcem, dzisiaj bardzo często nawet studenci studiów dziennych pracują po godzinach zajęć lub w weekendy. Z całą pewnością prawdą jest, że życie studenckie jest pełne rozrywek i ostatniego beztroskiego szaleństwa. Jednak takie sytuacje właśnie mogą prowadzić do różnych konsekwencji – np. złamania ręki lub pobytu w szpitalu. Warto sprawić, by takie sytuacje przynosiły nam korzyści finansowe – bez względu na to, jak powodzi się dzisiejszym studentom – dodatkowe źródło pieniędzy zawsze się przyda.

Oczywiście, młodzi ludzie często cieszą się dobrym zdrowiem i lepszą kondycją, nic zatem dziwnego w tym, że nikt w młodym wieku nie wybiega myślami daleko w przyszłość. To zdecydowanie błędne podejście – 5-letni okres studiów może przynieść różne sytuacje, na które nie będziemy mieć wpływu – możemy złamać nogę, przejść operację, zachorować lub mieć wypadek samochodowy. W takiej sytuacji moglibyśmy skorzystać z ubezpieczenia na życie – ubezpieczyciel wypłaciłby nam należne odszkodowanie. A w trudnych sytuacjach życiowych wsparcie finansowe bywa bardzo potrzebne.

Wyjaśnijmy jednak co dokładnie może zaoferować polisa na życie. Przede wszystkim w swojej podstawowej funkcji ubezpieczenie chroni życie osoby ubezpieczonej. Oznacza to w praktyce, że gwarantuje ono wypłatę odszkodowania w ustalonej kwocie w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej – pieniądze otrzymują najbliżsi. Podstawowa opcja ubezpieczenia może również chronić od trwałej niezdolności do pracy – ten zakres ochrony jednak dla studenta może nie być jeszcze aż tak istotny jak to, co można uzyskać dodatkowo.

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe oprócz podstawowej polisy na życie posiada w ofercie możliwość zakupu umów dodatkowych. Dotyczą one wypadków, zdrowia, pobytu w szpitalu, operacji chirurgicznej, śmierci bliskich osób czy narodzin dziecka. W każdej z tych sytuacji można otrzymać świadczenie finansowe.

Otrzymać można oprócz środków finansowych – pomoc innego rodzaju. Może to być np. transport medyczny, wizyta lekarza lub pielęgniarki w miejscu zamieszkania, dowóz leków zaleconych przez lekarza, dofinansowanie do leków czy opieka psychologa.

Warto zatem zwrócić uwagę na to, co nam oferuje dana polisa na życie – im szersza ochrona, tym lepiej dla nas na przyszłość.

Gdzie szukać dobrej polisy na życie?

W poszukiwaniu informacji najlepiej sprawdza się internet – jednak tutaj musimy być dość ostrożni. Szukając ubezpieczenia na życie, mogą wyświetlić nam się strony konkretnych towarzystw ubezpieczeniowych. Wydawać by się mogło, że to dobrze – kojarzymy nazwę firmy z reklam lub ze słyszenia, zatem powinna gwarantować nam dobre ubezpieczenie. Nic bardziej mylnego – prowadzi to do braku porównania, a co za tym idzie – możemy źle zainwestować swoje środki.

Ubezpieczenia na życie najlepiej szukać na stronach, które dotyczą wyłącznie jednego towarzystwa, a wszystkich możliwych. Do takich stron należą np. te, które prowadzą rankingi ubezpieczeniowe. Wystarczy, że sprawdzimy w wyszukiwarce: ubezpieczenie na życie w www.ubezpieczeniaonline.pl i w ten sposób znaleźć możemy wiele cennych informacji o różnych polisach.

Rankingi są bardzo przydatne – informują zarówno o konkurencyjnych ofertach, korzystniejszych cenach, lepszych rozwiązaniach. Ponadto dowiadujemy się, jaką ocenę przyznają danej ofercie niezależni specjaliści w dziedzinie ubezpieczeń. W ten sposób może okazać się, że np. oferta, którą wcześniej braliśmy pod uwagę otrzymała bardzo niską ocenę i mamy kilka znacznie lepszych rozwiązań.

Jeśli zależy nam na tym, by ubezpieczenie na życie nie stanowiło dla nas dużego wydatku, jednak ciężko obliczyć sumę ubezpieczenia na podstawie ceny składki, procent przysługujący za konkretne zdarzenie, to przydatny będzie kalkulator ubezpieczeń na życie na www.ubezpieczeniaonline.pl. Kalkulator ma być ułatwieniem dla osób, które nie są biegłe w tematyce ubezpieczeniowej. Nie wszystko w opisie ubezpieczenia może być dla nas jasne i zrozumiałe, zatem warto korzystać z tego rodzaju pomocy.

Ile kosztuje polisa dla studenta?

Ceny ubezpieczeń na życie mogą znacznie się od siebie różnić – ofertę znaleźć możemy już od kwoty 100 zł rocznie (Macif Życie – Acti Ochrona) czy ok. 40 zł miesięcznie (Prudential – Komfort Życia). Na cenę wpływ ma przede wszystkim zakres ochrony, wybrana suma ubezpieczenia oraz czas trwania umowy.

Szeroki zakres ochrony będę generował wyższe ceny składek, jednak na przyszłość jest to inwestycja, która się zwraca – szansa na otrzymanie świadczenia jest zdecydowanie wyższa.

Suma ubezpieczenia jest również bardzo istotna – tanie ubezpieczenie wiązać się może z niską sumą ubezpieczenia. Wydawać by się mogło, że nic w tym złego – jednak na podstawie sumy ubezpieczenia obliczany później jest procent należny za określone zdarzenia. Lepiej zatem być ubezpieczonym na 100 tys. zł niż na 20 tys. zł. Przede wszystkim jednak należy kierować się własnymi możliwościami finansowymi. Jeśli jako student nie pracujemy – nie porywajmy się na drogą ofertę, ponieważ cena z czasem stanie się dla nas uciążliwa i prawdopodobnie po upływie jakiegoś czasu zrezygnujemy z polisy.

Ważny jest także czas trwania umowy. Będąc na studiach trudno podjąć decyzję o umowie na najbliższe 30 lat – przecież nikt z nas nie wie jak potoczą się dalej nasze losy po studiach. Część studentów znajdzie dobrze płatną pracę w zawodzie, inni zasilą mniej dochodowe miejsca pracy, inni z kolei wyjadą za granicę. W takiej sytuacji trudno podjąć decyzję o długotrwałej umowie. Mamy jednak możliwość podpisania umowy np. na 5 lat. To dla studentów całkiem rozsądne rozwiązanie.
 

Artykuł dodał użytkownik: naursynowie.pl

FIRMY POWIĄZANE Z ARTYKUŁEM

Nie znaleziono firm powiązanych z tym artykułem.Prace techniczne
Szanowni Państwo
Z powodu trwających prac technicznych możliwość logowania i rejestracji konta została chwilowo wstrzymana.
Bardzo przepraszamy za utrudnienia.