prostewydatki.pl Rak Nie Jest Chorobą Miniboksy reklamowe

REKLAMA

 
?| branże A- B- C- D- E- F- G- H- I- J- K- L- M- N- O- P- R- S- T- U- V- W- X- Y- Z- Ż

Jeśli widzisz jakieś błędy, napisz: naursynowie@naursynowie.pl

Szafka nocna – dopełnienie eleganckiej sypialni

Sypialnia nie jest co prawda miejscem aż tak eksponowanym jak salon, nie oznacza to jednak wcale, że meble do sypialni można pozostawić zupełnemu przypadkowi. Jest tutaj kilka istotnych reguł, których warto przestrzegać. Tym razem przyjrzymy się nieco bliżej szafkom nocnym – czy na pewno wiecie, jak wybrać odpowiednie?

Szafka nocna – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kupując szafkę nocną do sypialni warto przestrzegać uniwersalnej reguły właściwych proporcji. To nic innego, jak dopasowanie wielkości mebli zarówno do wielkości wnętrza, jak i rozmiarów pozostałego umeblowania znajdującego się w pomieszczeniu. Co ona oznacza w kontekście mebli do sypialni? Między innymi tyle, że szafki nocne powinny być proporcjonalne w stosunku do łóżka. Jeśli będzie ono masywne, szafki lub stoliki nocne powinny być do niego zbliżone proporcjami, tym samym stanowiąc równowagę. W przeciwnym wypadku zupełnie zaginą na jego tle, pozwalając łóżku całkowicie zdominować całość aranżacji sypialni.

Odpowiedni rozmiar – nie tylko wysokość szafki nocnej ma znaczenie

Wysokość to jedna z kluczowych kwestii w przypadku szafki nocnej. Powinna ona być zbliżona do wysokości materaca łóżka (nie mylić z ramą łóżka!). Najlepiej sprawdza się rozwiązanie, gdy blat szafki nocnej znajduje się na wysokości materaca lub minimalnie powyżej jego poziomu. Zwróćcie również uwagę na głębokość szafki nocnej. Jeśli będzie ona większa niż 60 cm, może skutecznie utrudniać wchodzenie i wychodzenie z łóżka.

Aranżacja sypialni – myśl nieszablonowo

Szafki nocne wcale nie muszą pochodzić z tego samego kompletu lub kolekcji, z której pochodzi wybrany przez nas model łóżka. Ten stereotyp pokutuje zresztą nie tylko w stosunku do mebli do sypialni, ale i pomieszczeń o innym przeznaczeniu. Eklektyczne aranżacje nie bez powodu cieszą się obecnie aż taką popularnością – dzięki nim dużo łatwiej wyrazić swój indywidualny gust, tym samym tworząc oryginalny i trudny do podrobienia wystrój. W przypadku szafek nocnych można nawet pójść o krok dalej – nie trzeba decydować się na 2 bliźniacze modele. Mogą to zresztą być nie tylko 2 różne szafki, ale nawet duet szafki i stolika. A skoro już o stolikach nocnych mowa…Szafka czy stolik nocny – co lepiej wybrać?

Kompletując meble do sypialni, często spotykamy się z dylematem – wybrać szafkę nocną, czy jednak stoliki? W tej sprawie decydującym kryterium powinna być kwestia przechowywania, a konkretnie tego, co lubimy mieć w zasięgu ręki, leżąc w łóżku. Jeśli zależy nam wyłącznie na miejscu, na którym da się ustawić lampkę nocną, szklankę z wodą i książkę, stolik nocny zapewne okaże się wystarczający. Jeśli jednak potrzebujemy więcej schowków, zdecydowanie lepszą opcją okażą się klasyczne szafki nocne, które - w zależności od konkretnego modelu – wyposażone są w szuflady, drzwiczki lub półki.

Szafki nocne wiszące – pomysłowe meble do niedużej sypialni

Jeśli do dyspozycji mamy nieduży metraż, warto zwrócić się w kierunku nieco mniej szablonowych mebli do sypialni. A do takich niewątpliwie zaliczają się szafki nocne wiszące, które pozwalają zaoszczędzić nieco cennej powierzchni na podłodze. Ich dodatkowym atutem jest to, że możemy z łatwością dostosować wysokość ich blatów do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. W podobnym charakterze możemy zresztą wykorzystać półki lub nowoczesne kinkiety z półką. Nie ma się co oszukiwać, z pewnością nie zaoferują nam tak dużego blatu i opcji do przechowywania co szafki nocne, ale przy ograniczonym metrażu z pewnością okażą się pomocnym zamiennikiem.

Nowoczesne alternatywy dla szafki nocnej – postaw na oryginalność

Przeglądając magazyny wnętrzarskie lub dostępne w sieci zdjęcia aranżacji sypialni, nietrudno nie zauważyć, że coraz częściej w charakterze szafek i stolików nocnych zdarza nam się również wykorzystywać meble o pierwotnie innym przeznaczeniu. Drewniane taborety, salonowe stoliki pomocnicze, a nawet tapicerowane pufy – wszystkie one mają spore szanse sprawdzić się również jako meble do sypialni. Tutaj jednak mała rada: jeśli decydujemy się na tapicerowane taborety lub pufy, wybierajmy modele o stosunkowo twardym i stabilnym siedzisku. Dla bezpieczeństwa możemy również ustawić na nich masywną tacę, która będzie stanowić namiastkę blatu.

Artykuł dodał użytkownik: naursynowie.pl

FIRMY POWIĄZANE Z ARTYKUŁEM

Nie znaleziono firm powiązanych z tym artykułem.Prace techniczne
Szanowni Państwo
Z powodu trwających prac technicznych możliwość logowania i rejestracji konta została chwilowo wstrzymana.
Bardzo przepraszamy za utrudnienia.