prostewydatki.pl Rak Nie Jest Chorobą Miniboksy reklamowe

REKLAMA

 
?| branże A- B- C- D- E- F- G- H- I- J- K- L- M- N- O- P- R- S- T- U- V- W- X- Y- Z- Ż

Jeśli widzisz jakieś błędy, napisz: naursynowie@naursynowie.pl

Sposoby na walkę z żylakami

Żylaki nie stanowią tylko problemu estetycznego, ale mogą być przyczyną różnych poważniejszych problemów ze zdrowiem. Poza tym nie ogranicza ich wiek, choć faktem jest, że po 45 roku życia proporcjonalnie więcej ludzi ten problem dotyka. Aż co trzecia kobieta i co piąty mężczyzna walczą z żylakami. Oprócz tego że wyglądają nieatrakcyjnie, to bywają również bolesne. Żylaki powstają na skutek cofającej się krwi. Wynika to często z braku aktywności fizycznej, nieodpowiedniego siedzenia, przeciążania nóg oraz są efektem słabych mięśni lub uszkodzenia zastawek. Wtedy rosnące ciśnienie naciska na ścianki żył, na skutek czego ulegają one rozszerzaniu. W efekcie skóra się napina, a owrzodzenia nabrzmiewają i stają się coraz bardziej widoczne w postaci niebieskich często zgrubiałych charakterystycznych linii.

Jak sobie poradzić z żylakami?

Najlepsza metodą leczenia jest oczywiście profilaktyka, która polega w dużej mierze na prowadzeniu odpowiedniego trybu życia – dbanie o aktywny tryb życia, odpowiednia dieta i dbanie o odpoczynek dla nóg. Szczególnym zagrożeniem są oczywiście predyspozycje genetyczne oraz siedzący lub stojący tryb życia. Wtedy szczególnie trzeba zadbać o kondycję nóg i żył.


Czasami zdarza się, że pomimo profilaktyki, pojawiają się żylaki, które stanowią mniejszy lub większy problem. Warto wtedy pomyśleć o skutecznym i bezpiecznym ich usunięciu. Jedną z metod jest wykorzystanie pary wodnej https://plusmed.info.pl/. Jej podstawową zaletą jest użycie czynnika, który jest neutralny dla człowieka. Woda w dawkach minimalnych pod postacią pary jest wtryskiwana do żył po prostu je zamyka. W ten sposób lekarz jest w stanie różnymi dawkami poradzić sobie z żylakami o zróżnicowanej wielkości, a efekty zarówno zdrowotne, jak i estetyczne są bardzo ciekawe.

Bez powikłań, bez problemu

Żylaki są problemem estetycznym, sprawiają, że wiele pań rezygnuje z chodzenia w spódnicach i zakrywa nogi. W pewien sposób z problemem pomagają sobie poradzić specjalne uciskowe rajstopy, ale są sytuacje, gdy interwencja lekarza jest konieczna. Koniecznie trzeba pamiętać, że nieleczone żylaki mogą doprowadzić do zakrzepicy, a ona jest już groźna dla zdrowia. Wybierając metodę usunięcia żylaków, warto zdecydować się na taką, która zmniejsza ryzyko ponownego pojawienia się problemu. Bezpieczna i wszechstronna skleroterapia parowa nie jest ani inwazyjna, ani bolesna. Nie zostawia również żadnych blizn i wykonywana jest przy znieczuleniu miejscowym. Pacjenci po takim zabiegu już po kilku godzinach mogą wrócić do domu.

Artykuł dodał użytkownik: naursynowie.pl

FIRMY POWIĄZANE Z ARTYKUŁEM

Nie znaleziono firm powiązanych z tym artykułem.Prace techniczne
Szanowni Państwo
Z powodu trwających prac technicznych możliwość logowania i rejestracji konta została chwilowo wstrzymana.
Bardzo przepraszamy za utrudnienia.