prostewydatki.pl Rak Nie Jest Chorobą Miniboksy reklamowe

REKLAMA

 
?| branże A- B- C- D- E- F- G- H- I- J- K- L- M- N- O- P- R- S- T- U- V- W- X- Y- Z- Ż

Jeśli widzisz jakieś błędy, napisz: naursynowie@naursynowie.pl

Poszukujesz pracy? Zobacz, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na rynku

Bezrobocie zawsze bywa nieco stresujące, choć przy odpowiednim podejściu może również motywować. Zmiana pracy otwiera zupełnie nowe perspektywy i to nie tylko te finansowe. Nic nie jest w życiu przecież tak pewne jak zmiana. Gdzie szukać ogłoszeń o pracę w naszym zawodzie? Zobacz sam.

Aktywnie poszukuj pracy w internecie

Obecnie pracodawcy korzystają z darmowych metod i zamieszczają ogłoszenia na portalach typu OLX, Gumtree, ale również na grupach tematycznych na Facebooku. Warto rozglądać się i odpowiadać na widoczne ogłoszenia.

Mieszkańcy Śląska mogą znaleźć wiele aktualnych ofert pracy na stronie http://www.nuzle.pl/zabrze.html. Natomiast dla osób poszukujących zatrudnienia w województwie kujawsko-pomorskim może być pomocny portal http://www.nuzle.pl/grudziadz.html lub http://www.nuzle.pl/bydgoszcz.html.

Poszukując pracy za pośrednictwem internetu, warto zachować ostrożność. Zdarza się, że ogłoszenie jest tylko pretekstem do wykradzenia nam naszych danych osobowych. Należy pamiętać, aby nigdy nie udostępniać skanu swojego dowodu osobistego, który może być wykorzystany, na przykład, do zaciągnięcia pożyczki typu chwilówka. Złodzieje stają się coraz bardziej przebiegli i bezczelni w swojej chciwości.

Poinformuj znajomych i rodzinę o poszukiwaniu pracy

Można też samemu zamieścić ogłoszenie o poszukiwaniu pracy i rozpuścić wici wśród znajomych. Może akurat aktualny pracodawca naszych przyjaciół poszukuje rąk do pracy? Często za polecenie pracownika szef wypłaca swojemu podwładnemu wynagrodzenie, tak więc korzyść jest obopólna.

Stale zwiększaj swoje kwalifikacje i nie osiadaj na laurach

Rynek pracy w ostatnich latach zmienia się bardziej dynamicznie niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego pracownik musi trzymać rękę na pulsie i cały czas się dokształcać. Samo ukończenie uczelni wyższej nie jest już żadną gwarancją na znalezienie sensownej pracy. Kursów i szkoleń jest bardzo wiele. Szczególnie godne polecenia są szkolenia specjalistyczne, odpowiadające na zapotrzebowanie na rynku pracy lub też szkolenia z języków obcych – angielskiego, niemieckiego czy włoskiego. Te ostatnie przydają się praktycznie w każdym zawodzie. Ci, którzy nie chcą płacić za dodatkową edukację, mogą poszukać bezpłatnych ofert nauki w szkołach policealnych lub postarać się o szkolenie organizowane przez lokalny Urząd Pracy, we współpracy z Unią Europejską. Po takim szkoleniu często zapewniony jest też płatny staż. Przy odrobinie chęci i zaangażowania ze strony stażysty może on stać się przepustką do stałego zatrudnienia.

Artykuł dodał użytkownik: naursynowie.pl

FIRMY POWIĄZANE Z ARTYKUŁEM

Nie znaleziono firm powiązanych z tym artykułem.Prace techniczne
Szanowni Państwo
Z powodu trwających prac technicznych możliwość logowania i rejestracji konta została chwilowo wstrzymana.
Bardzo przepraszamy za utrudnienia.