prostewydatki.pl Rak Nie Jest Chorobą Miniboksy reklamowe

REKLAMA

 
?| branże A- B- C- D- E- F- G- H- I- J- K- L- M- N- O- P- R- S- T- U- V- W- X- Y- Z- Ż

Jeśli widzisz jakieś błędy, napisz: naursynowie@naursynowie.pl

Ocieplanie poddasza pianką PUR – jak i kiedy prawidłowo przeprowadzić izolację termiczną dachu?

Ocieplanie poddasza staje się coraz częstszym zabiegiem stosowanym w wielu domach. Odpowiednia izolacja cieplna może bowiem ograniczyć straty energii nawet do 35%. Jednym z najchętniej wybieranych materiałów do ocieplenia powierzchni jest pianka poliuretanowa. Sprawdź, który jej rodzaj najlepiej zabezpieczy poddasze przed ucieczką ciepła oraz jak i kiedy przeprowadzić tę inwestycję.

Kiedy ocieplać poddasze?
Ocieplanie poddasza to proces, którego przeprowadzenie wymaga dobrych warunków. Izolacja połaci dachowej powinna być wykonana w optymalnej temperaturze i przy odpowiedniej wilgotności powietrza. Właściwą temperaturę i poziom wilgotności musi osiągnąć także sama powierzchnia dachu.

Docieplanie poddaszy pianką poliuretanową, o ile zostaną spełnione powyższe warunki, można wykonywać właściwie przez cały rok. Jako że ten rodzaj ocieplania wykonuje się wewnątrz budynku, pogoda panująca na zewnątrz nie jest właściwie istotna.

Kiedy ocieplać poddasze? Wtedy, gdy powierzchnia poddasza jest czysta i sucha. Przez rozpoczęciem jakichkolwiek prac remontowych warto oczyścić poddasze, usunąć zawilgocone warstwy i luźne elementy. To najlepszy moment na wykonanie niezbędnej naprawy części instalacji i obróbek blacharskich.

Materiały do izolacji cieplnej poddasza
Do izolacji cieplnej poddasza najlepiej nadaje się pianka poliuretanowa otwartokomórkowa, np. Purios E, o klasyfikacji E reakcji na ogień. Materiał ten jest odpowiednio gęsty i wytrzymały. Stanowi wsparcie dla bariery hydroizolacyjnej – jest wodoodporny.

Po montażu pianki poliuretanowej do ociepleń poddasza nie trzeba zabezpieczać jej dodatkową powłoką (malarską lub polimocznikową). Należy natomiast zamknąć ją płytą kartonowo-gipsową. Warto o tym pamiętać jeszcze na etapie planowania aplikacji pianki. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której zabraknie miejsca na rozmieszczenie uchwytów do płyty.

Ocieplanie dachu pianą poliuretanową – na co zwrócić uwagę?
Prawidłowe ocieplanie poddasza wymaga fachowej wiedzy i umiejętności, dlatego tak ważny jest wybór doświadczonych fachowców. Odpowiednie materiały izolacyjne to dopiero połowa sukcesu – niewłaściwa aplikacja pianki poliuretanowej do ociepleń poddasza nie pozwoli na osiągnięcie oczekiwanych efektów w kwestii redukcji strat energii.

Zanim wybierzesz ekipę remontową, sprawdź, która firma cieszy się wysoką reputacją i może pochwalić się pozytywnymi opiniami klientów. Sprawdź, czy pracownicy mają odpowiednie certyfikaty i kwalifikacje do wykonywania izolacji cieplnej poddasza. Spisz umowę, w której zawarte będą informacje zarówno o obowiązkach firmy, jak i prawach klienta i okresie gwarancji.

Izolacja cieplna poddasza pianką PUR – korzyści finansowe
Choć docieplanie poddaszy pianką poliuretanową wiąże się z wyższymi kosztami, w porównaniu z innymi metodami termoizolacji, korzyści finansowe wynikające z zastosowania piany PUR mogą być nieporównywalnie wyższe.

Jeśli założymy 20% kosztów oszczędności, inwestycja w alternatywne rozwiązania zwróci się po upływie ok. 6,5 lat. Przy ocieplaniu dachu pianką inwestycja zwróci się po 8 latach, jednak oszczędności wynikające z izolacji termicznej sięgną od 30% do nawet 50% dotychczasowych kosztów ogrzewania.

Ponadto pianka PUR jest niezwykle wytrzymała, trwała i nie wymaga żadnych poprawek nawet do kilkudziesięciu lat od montażu. Natrysk pianą poliuretanową daje długofalowe efekty, którymi cieszyć się można przez długi czas użytkowania budynku.Dowiedź się więcej o ocieplaniu poddasza pianką PUR z artykułu
https://purios.com/blog/ocieplanie-poddasza-pianka-poliuretanowa-otwartokomorkowa-czyli-innowacyjna-termoizolacja 

Artykuł dodał użytkownik: naursynowie.pl

FIRMY POWIĄZANE Z ARTYKUŁEM

Nie znaleziono firm powiązanych z tym artykułem.Prace techniczne
Szanowni Państwo
Z powodu trwających prac technicznych możliwość logowania i rejestracji konta została chwilowo wstrzymana.
Bardzo przepraszamy za utrudnienia.