prostewydatki.pl Rak Nie Jest Chorobą Miniboksy reklamowe

REKLAMA

 
?| branże A- B- C- D- E- F- G- H- I- J- K- L- M- N- O- P- R- S- T- U- V- W- X- Y- Z- Ż

Jeśli widzisz jakieś błędy, napisz: naursynowie@naursynowie.pl

Kredyt mieszkaniowy - jak wybrać najkorzystniejszą ofertę?

Zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego stanowi dla większości osób poważną decyzję, jest to bowiem zobowiązanie finansowe na wiele kolejnych lat. W związku z tym warto uprzednio odpowiednio się do tego przygotować. Sprawdzając oferty poszczególnych banków, należy bardzo dokładnie przeanalizować poszczególne elementy, które mogą mieć znaczenie na przykład dla wysokości raty. Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy i z jakich narzędzi warto skorzystać, by móc cieszyć się dobrymi warunkami kredytu mieszkaniowego?
 
1.    Kredyt mieszkaniowy - najtańsze rozwiązanie na rynku
2.    Na jakie elementy warto zwrócić uwagę?
3.    Korzystanie z kalkulatora kredytowego
 

Kredyt mieszkaniowy - najtańsze rozwiązanie na rynku

 

Nie ulega wątpliwości, iż kredyt mieszkaniowy stanowi jedno z najtańszych rozwiązań finansowych na rynku. Niskie oprocentowanie oraz fakt, iż niewiele osób może pozwolić sobie na zakup nieruchomości za gotówkę sprawia, że kredyt mieszkaniowy zaciągany jest niezwykle często. Może być on przeznaczony wyłącznie na zakup mieszkania, domu, garażu, działki budowlanej lub na budowę domu. Inne możliwości w tym przypadku nie będą wchodziły w grę. Dodatkowo taki rodzaj zobowiązania finansowego każdorazowo wiąże się z umieszczeniem stosownego wpisu w hipotece.

 

Na jakie elementy warto zwrócić uwagę?

 

Z uwagi na fakt, iż kredyt mieszkaniowy stanowi przeważnie zobowiązanie wieloletnie, należy dokładnie zapoznać się z warunkami ich udzielania przez poszczególne placówki bankowe. Dla wielu osób istotnym czynnikiem jest wysokość wkładu własnego. Najczęściej jest to 20% ceny nieruchomości, jednak istnieje również możliwość dokonania niższej wpłaty, pod warunkiem wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. Zdecydować można się również na odmienny rodzaj rat. Wybór paść może na raty równe lub malejące. Na ich wysokość ma wpływ oprocentowanie, które składa się ze zmiennej stopy procentowej WIBOR i stałej marży banku. Dodatkowo poszczególne oferty banków mogą się od siebie różnić wysokością prowizji, której opłata jest niezbędna w celu udzielenia kredytu. Niektóre placówki wymagają również od swoich klientów wykupienia dodatkowych ubezpieczeń. Mogą one dotyczyć na przykład ubezpieczenia nieruchomości, ubezpieczenia na życie lub też dodatkowego ubezpieczenia od utraty pracy.

 

Korzystanie z kalkulatora kredytowego

 

Dobrym pomysłem dla osób chcących zaciągnąć kredyt mieszkaniowy, jest skorzystanie z narzędzi dostępnych w internecie. Kalkulator kredytowy doskonale sprawdzi się do przeprowadzenia analizy, jeszcze przed odbyciem wizyty w placówce. Pozwoli również lepiej przygotować się do rozmowy i szczegółowo zapoznać z ofertą poszczególnych banków. Kalkulator kredytowy jest prostą i szybką formą uzyskania wszystkich odpowiedzi. Wystarczy wprowadzić interesujące nas dane, dotyczące rodzaju kredytu, jego wysokości oraz okresu spłaty. W zaledwie kilka chwil uzyskujemy dostęp do niezbędnych informacji. Mamy możliwość zapoznania się z wysokością raty, pełną kwotą, którą przyjdzie zapłacić nam w związku z zaciągnięciem kredytu, a także wysokością prowizji, oprocentowania i RRSO. Jednocześnie kalkulator poinformuje nas o konieczności uregulowania dodatkowych opłat, wynikających na przykład z obowiązku wykonania wyceny nieruchomości. Kalkulator kredytowy to wygodne narzędzie, z którego skorzystać może każda osoba, posiadająca dostęp do internetu. Przeprowadzenie szybkiej analizy bez konieczności opuszczania własnego domu, pozwoli znacznie lepiej przygotować się do procedury związanej z zaciągnięciem kredytu mieszkaniowego.
 

Artykuł dodał użytkownik: naursynowie.pl

FIRMY POWIĄZANE Z ARTYKUŁEM

Nie znaleziono firm powiązanych z tym artykułem.Prace techniczne
Szanowni Państwo
Z powodu trwających prac technicznych możliwość logowania i rejestracji konta została chwilowo wstrzymana.
Bardzo przepraszamy za utrudnienia.