prostewydatki.pl Rak Nie Jest Chorobą Miniboksy reklamowe

REKLAMA

 
?| branże A- B- C- D- E- F- G- H- I- J- K- L- M- N- O- P- R- S- T- U- V- W- X- Y- Z- Ż

Jeśli widzisz jakieś błędy, napisz: naursynowie@naursynowie.pl

Konto oszczędnościowe czy lokata bankowa – co lepsze?

Pieniądze możemy oszczędzać na kilka różnych sposobów. Możemy trzymać je w skarpecie albo w skarbonce, ale znacznie lepszym wyborem będzie ulokowanie środków w banku. Warto wtedy skorzystać z oprocentowanych produktów oszczędnościowych. Do wyboru mamy lokaty oraz konta oszczędnościowe. Co sprawdzi się lepiej?

Jeśli mamy wolne środki i nie wiemy, co z nimi zrobić, najlepiej ochronić je przed inflacją, która powoli zmniejsza ich wartość. Jeśli jednocześnie nie chcemy ryzykować, na przykład przez grę na giełdzie, warto pomyśleć o kontach oszczędnościowych oraz o lokatach bankowych. To dwa popularne produkty bankowe, które różnią się jednak swoją specyfiką. Warto wziąć ją pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o tym, gdzie będziemy przechowywać swoje pieniądze.

Konto oszczędnościowe
To oprocentowane konto bankowe, które pozwala na pomnażanie zgromadzonych na nim środków przy ich jednoczesnej łatwej dostępności. Pieniądze na konto oszczędnościowe możemy dowolnie wpłacać i wypłacać, ale pamiętajmy o tym, że zwykle za drugą wypłatę w miesiącu zapłacimy od 5 do nawet 10 złotych.

Niestety, konta oszczędnościowe nie są zbyt dobrze oprocentowane. Możemy spotkać się nawet z oprocentowaniem rzędu 0,10%, dlatego nie zarobimy na nich zbyt dużo. To jednak dobry wybór wtedy, gdy po prostu potrzebujemy dodatkowego konta na przechowanie pieniędzy i jednocześnie możemy na tym zyskać.

Lokata bankowa
Gdy chcemy zarobić więcej, lepsza będzie lokata bankowa. Aktualnie oprocentowanie lokat wynosi od 1% do nawet 3%. Musimy jednak pamiętać o tym, że najlepsze warunki czekają na nowych klientów. Gdy nie przeszkadza nam przerzucanie pieniędzy z banku do banku, wtedy na lokatach zarobimy najwięcej.

Lokata bankowa jednak daje na mniejszą swobodę w dysponowaniu naszymi kosztami. Wprawdzie możemy ją zerwać, ale wtedy najczęściej tracimy wypracowane już zyski. Wobec tego z lokaty najlepiej skorzystać wtedy, gdy mamy środki, które w najbliższym czasie nie będą nam potrzebne. Co więcej, dobrym pomysłem będzie podzielenie posiadanej kwoty na kilka lokat – gdy pieniądze będą nam jednak potrzebne, wystarczy zerwać jedną mniejszą lokatę.
Opracowane przez: Creditos en linea oraz https://www.hoope.io/

Artykuł dodał użytkownik: naursynowie.pl

FIRMY POWIĄZANE Z ARTYKUŁEM

Nie znaleziono firm powiązanych z tym artykułem.Prace techniczne
Szanowni Państwo
Z powodu trwających prac technicznych możliwość logowania i rejestracji konta została chwilowo wstrzymana.
Bardzo przepraszamy za utrudnienia.