prostewydatki.pl Rak Nie Jest Chorobą Miniboksy reklamowe

REKLAMA

 
?| branże A- B- C- D- E- F- G- H- I- J- K- L- M- N- O- P- R- S- T- U- V- W- X- Y- Z- Ż

Jeśli widzisz jakieś błędy, napisz: naursynowie@naursynowie.pl

Kalkulator kredytowy: jak działa? Dlaczego warto z niego skorzystać?

Oferty banków oraz instytucji finansowych udzielających kredytów hipotecznych często bardzo mocno różnią się od siebie. Poszczególne banki oferują nam różnego rodzaju promocje i atrakcyjne warunki, jednocześnie wymagając odmiennych parametrów w zakresie zdolności kredytowej. Jak się w tym wszystkim nie zagubić i wybrać naprawdę najkorzystniejszą ofertę? Wielkim wsparciem dla osób, które chcą szybko porównać oferty poszczególnych banków, jest kalkulator kredytowy.

Czym jest kalkulator kredytowy?
 
Kalkulator kredytów pozwala na szybkie porównanie najważniejszych parametrów dostępnych w internecie ofert kredytowych. Banki oraz instytucje z sektora finansowego oferują nam kredyty hipoteczne, konsumpcyjne, gotówkowe czy samochodowe na bardzo różnych warunkach. Często zdarza się, że najbardziej atrakcyjne oferty, przedstawiane w telewizji i internecie jako te z najniższym oprocentowaniem i korzystną ratą, w praktyce wiążą się z mnóstwem ukrytych opłat i „haczyków”, które sprawiają, że w rzeczywistości, dany kredyt nie wygląda już tak dobrze, jak w spocie reklamowym. Jednocześnie, oferty, które nie są tak intensywnie promowane w mediach, często okazują się znacznie korzystniejsze dla klienta.
 
Jak działa kalkulator?
 
Kalkulator kredytowy to specjalny algorytm, służący do porównywania ofert kredytów proponowanych przez banki. Przykładowo, w kalkulatorze kredytu hipotecznego (http://www.lowcakredytow.pl/kredyty-hipoteczne/) wpisujemy informacje dotyczące osiąganych przez nas dochodów, wydatków oraz sytuacji materialnej i mieszkaniowej, a system, na podstawie udzielonych informacji, przygotuje dla nas ranking najlepszych ofert, uwzględniających naszą zdolność kredytową. Wszystko przebiega szybko, sprawnie i co ważne – całkowicie anonimowo. Warto dodać, że korzystanie z kalkulatorów kredytowych jest bezpłatne.
 
Dlaczego warto z niego korzystać?
 
Zalet korzystania z kalkulatorów kredytowych jest jednak znacznie więcej. Przede wszystkim, w krótkim czasie (kilka minut) otrzymujemy rzetelne zestawienie i kompleksowe porównanie ofert kredytowych wielu banków, z uwzględnieniem naszej zdolności kredytowej. Zgromadzenie tych informacji w sposób tradycyjny kosztowałoby nas z pewnością mnóstwo czasu, gdyż każdy bank musielibyśmy odwiedzić osobiście i wszędzie udzielać tych samych informacji. Dodatkowo korzystanie z kalkulatora kredytowego zapewnia wsparcie konsultantów, którzy udzielają fachowych porad. Nie musimy martwić się również o nasze dane osobowe – te są chronione i nie zostaną udostępnione żadnym podmiotom i osobom trzecim, bez naszej zgody.
 
Kalkulator kredytowy może okazać się bardzo istotnym wsparciem, nawet wówczas, kiedy mamy już „swój” bank, który zaproponował nam konkretną ofertę kredytową. Warto wówczas skorzystać narzędzi online i sprawdzić, czy któryś z banków nie oferuje nam kredytu na lepszych warunkach. To, jak bardzo atrakcyjna jest nasza oferta, możemy sprawdzić także w porównywarce kredytów (http://www.lowcakredytow.pl).

Artykuł dodał użytkownik: naursynowie.pl

FIRMY POWIĄZANE Z ARTYKUŁEM

Nie znaleziono firm powiązanych z tym artykułem.Prace techniczne
Szanowni Państwo
Z powodu trwających prac technicznych możliwość logowania i rejestracji konta została chwilowo wstrzymana.
Bardzo przepraszamy za utrudnienia.