Mercedes akcesoria Keratynowe prostowanie włosów Miniboksy reklamowe Agencja detektywistyczna Orkisz

REKLAMA

 
?| branże A- B- C- D- E- F- G- H- I- J- K- L- M- N- O- P- R- S- T- U- V- W- X- Y- Z- Ż

Jeśli widzisz jakieś błędy, napisz: naursynowie@naursynowie.pl

Jakie możliwości daje ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna rozwija się coraz prężniej w Polsce i przestaje być powoli tematem tabu. Jednym z zabiegów jest HIFU. Przeczytaj poniżej, czym charakteryzuje się zabieg, dla kogo jest przeznaczony oraz jakie są przeciwwskazania, aby go wykonać.

Czym jest zabieg HIFU?

Zabieg HIFU jest nowoczesnym zabiegiem medycyny estetycznej, który wykorzystuje ultradźwięki. Co ważne zabieg rewitalizacji pochwy jest w pełni bezpieczny, ponieważ nie oddziałuje na pobliskie tkanki, nie może uszkodzić śluzówki pochwy, jak również spowodować krwawienia.

Zabieg dedykowany jest wszystkim kobietom, aktywnym seksualnie, które chcą odmłodzić wnętrze pochwy. Przywrócona jest sprężystość, jędrność odpowiednie nawilżenie pochwy. Dodatkowo zabieg poleca się kobietom, które mają problem z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. W większości przypadków potrzebny jest wyłącznie jeden zabieg.

W trakcie zabiegu w miejscu, gdzie oddziałują fale może pojawić się mały dyskomfort. Inne odczucia podczas zabiegu to tkliwość oraz ciepło. Co ważne same dolegliwości mijają bardzo szybko, bo do dwóch dni od zabiegu. W większości przypadków jest to zabieg bezbolesny, który nie wymaga specjalnego znieczulenia.

Więcej o samym zabiegu można przeczytać na stronie: https://medifem.pl/ginekologia-estetyczna/hifu/.

Koszt zabiegu to około 2500 złotych, przy czym np. w Klinice MEDIFEM kolejne zabiegi są tańsze. Zabieg IFU można łączyć z laseroterapią.

Jakie są przeciwskazania do wykonania zabiegu?

Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania zabiegu HIFU na nietrzymanie moczu. Są to:

  • nieprawidłowy wynik cytologiczny
  • ciąża oraz karmienie piersią
  • część wad anatomicznych

Przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja z lekarzem. Przed zabiegiem nie jest wymagane specjalne przygotowanie.

Kto może udać się na zabieg?

Zabieg lasem HIFU dedykowanym jest kobietom aktywnym seksualnie po osiemnastym roku życia, które chcą poprawić napięcie i elastyczność pochwy. Dodatkowo poprawia się jakość stosunków seksualnych. Drugą grupą pacjentem są osoby, u których występuje problem nietrzymania moczu.

Jeżeli problem zostanie zdiagnozowany odpowiednio wcześnie to z sukcesem można leczyć przypadki bez konieczności dedykowanej operacji, hospitalizacji po jej wykonaniu, jak również znieczuleniu ogólnym, okresem rekonwalescencji, oraz okresowym zakazem dźwiganie w czasie nawet 3 miesięcy. W przypadkach bardziej rozległych konieczne jest powtórzenie zabiegu HIFU, ale co najmniej po 4-6 tygodniach.

Czy zdecydowałybyście się na taki zabieg? Podzielcie się swoją opinią.

Artykuł dodał użytkownik: naursynowie.pl

FIRMY POWIĄZANE Z ARTYKUŁEM

Nie znaleziono firm powiązanych z tym artykułem.Prace techniczne
Szanowni Państwo
Z powodu trwających prac technicznych możliwość logowania i rejestracji konta została chwilowo wstrzymana.
Bardzo przepraszamy za utrudnienia.