prostewydatki.pl Rak Nie Jest Chorobą Miniboksy reklamowe

REKLAMA

 
?| branże A- B- C- D- E- F- G- H- I- J- K- L- M- N- O- P- R- S- T- U- V- W- X- Y- Z- Ż

Jeśli widzisz jakieś błędy, napisz: naursynowie@naursynowie.pl

Jaka drukarka do domowego użytku - atramentowa czy laserowa?

Wstęp

Wiele osób planujących zakup drukarki do domu zastanawia się nad tym jaki produkt będzie najbardziej opłacalny. Drukarki atramentowe kuszą przede wszystkim swoją niską ceną, laserowe natomiast niskimi kosztami eksploatacji. Przy wyborze odpowiedniej dla siebie drukarki należy wziąć pod uwagę to czego dokładnie wymagamy od tego typu urządzenia oraz z jakich dokładnie funkcji zamierzamy korzystać.

Pierwszą rzeczą od której powinniśmy zacząć kupowanie drukarki jest określenie budżetu, którym dysponujemy. To właśnie on decyduje na jakie urządzenia będziemy mogli sobie pozwolić. Tańsze są oczywiście drukarki atramentowe. Jeżeli jednak zamierzamy wydać na drukarkę 400 złotych to możemy zdecydować się także na drukarkę laserową. Przy planowaniu budżetu warto wziąć pod uwagę koszty eksploatacji. Jeżeli zamierzamy drukować więcej, warto pomyśleć o drukarce laserowej, gdyż w przeliczeniu na stronę, koszty wydruku są znacznie niższe.

Koszty eksploatacji

Zakup tuszy lub tonerów do drukarki, to problem który będzie towarzyszył nam, przez cały okres eksploatacji urządzenia drukującego. Warto więc obliczyć z jakimi kosztami przyjdzie nam się zmagać. W przypadku drukarki atramentowej, w zależności od modelu urządzenia, możemy wymieniać dwa lub cztery pojemniki (czarny i 3 – kolorowy lub cztery gdy każdy kolor jest oddzielnym pojemnikiem). W drukarce laserowej czarno – białej jest to jeden toner, w urządzeniach kolorowych cztery tonery (każdy kolor osobno).

Alternatywą dla drogich oryginalnych wkładów, są wysokiej jakości zamienniki. Ryzyko uszkodzenia urządzenia jest niewielkie, a oszczędności mogą sięgać nawet 70-80% zakupu wkładów oryginalnych. Zamienniki zwykle objęte są gwarancją obejmującą wymianę wkładów na nowe w przypadku ich wadliwego działania.

Poniższa tabela przedstawia oszczędności, które można uzyskać stosując zamienne tonery do drukarki HP LaserJet P1102.


             cena zakupu        wydajność      koszt wydruku strony

zamiennik  109,00 zł     1600 stron A4     0,07 zł
oryginał       290,82 zł     1600 stron A4     0,18 zł

Stosując zamiennik można oszczędzić ponad 60% nakładów na tonery!

Podsumowanie

Podsumowując drukarka atramentowa przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, którym zależy na dobrej jakości druku w kolorze oraz osób nie drukujących bardzo dużej ilości dokumentów w czerni. Natomiast dla osób, które miesięcznie drukują bardzo dużo dokumentów w czerni i którym nie zależy na wysokiej jakości wydruku kolorowego polecana jest drukarka laserowa.

autor: tusztusz.pl

Artykuł dodał użytkownik: naursynowie.pl

FIRMY POWIĄZANE Z ARTYKUŁEM
Prace techniczne
Szanowni Państwo
Z powodu trwających prac technicznych możliwość logowania i rejestracji konta została chwilowo wstrzymana.
Bardzo przepraszamy za utrudnienia.