prostewydatki.pl Rak Nie Jest Chorobą Miniboksy reklamowe

REKLAMA

 
?| branże A- B- C- D- E- F- G- H- I- J- K- L- M- N- O- P- R- S- T- U- V- W- X- Y- Z- Ż

Jeśli widzisz jakieś błędy, napisz: naursynowie@naursynowie.pl

Jak zapobiegać przegrzaniu telefonu?

Telefon komórkowy to obecnie absolutna podstawa naszej egzystencji. Możemy nabyć je wszędzie: w salonach, sklepach, sklepach internetowych, outletach agd i rtv, takich jak maxi-media.pl. Korzystamy z niego w pracy i w domu, niekiedy nawet zbyt intensywnie, zbyt często. Nie dziwi zatem fakt, że dość szybko pojawiają się kłopoty z tym sprzętem. Przegrzanie to jeden z częstych problemów, z jakimi borykają się użytkownicy telefonów komórkowych. Bardzo często jest ono spowodowane wspomniana wcześniej nadmierną eksploatacją procesora lub baterii poprzez m.in. ustawienie wysokiej jasności ekranu czy uruchamianie zbyt dużej liczby aplikacji, które niezamknięte, działają w tle. Nowoczesne telefony wyposażone są w specjalne zabezpieczenia chroniące je przed skutkami przegrzania, ale to tylko urządzenia elektroniczne – mogą się popsuć. Sprawdź, jak zminimalizować ryzyko awarii będących efektem przegrzania i kiedy trzeba oddać urządzenie do serwisu telefonów.
 
Smartfon potrzebuje przestrzeni

Noszenie telefonu przez cały dzień w kieszeni lub trzymanie go w nocy pod poduszką jest dla wielu osób normą, ale to nie służy aparatowi. Urządzenia mobilne nie lubią wysokich temperatur, a podzespoły do prawidłowej pracy potrzebują cyrkulacji powietrza. W miarę możliwości należy trzymać telefon w takim miejscu, by miał zapewniony dopływ powietrza – koniecznie z dala od źródeł ciepła. W żadnym wypadku nie wolno wkładać do kieszeni nagrzanego smartfona.
 
Nie przeciążaj procesora

Za sprawne funkcjonowanie telefonu odpowiada w głównej mierze procesor. Jak wskazują specjaliści: najczęstszym powodem przeciążenia „serca” telefonu jest zbyt duża ilość procesów zachodzących w tym samym czasie. Mówiąc innymi słowami, mamy uruchomionych zbyt wiele aplikacji, z których nie korzystamy na bieżąco. Nie bez wpływu na pracę procesora są też m.in. jasność ekranu, dane gromadzone przez aplikacje czy częstotliwość używania wyświetlacza dotykowego. Warto pokusić się o zoptymalizowanie ustawień telefonu. Uwaga: wyjście do pulpitu zwykle nie jest równoznaczne z zamknięciem aplikacji. Przeciążony procesor może odmówić posłuszeństwa – konieczne będzie oddanie smartfona w ręce ekspertów, których specjalizacją jest naprawa telefonów i naprawa komputerów.
 
Sprawdź system operacyjny

Szwankujący system operacyjny także może doprowadzić do przegrzania telefonu. Za tego typu usterki winę nie zawsze ponosi użytkownik. Zaleca się spróbować przywrócenie smartfona do ustawień fabrycznych, a jeśli to zda się na nic, niewykluczone, że niezbędna jest naprawa softu. Serwis iPhone’ów i innych smartfonów wgrywa wtedy nowe oprogramowanie.
 
Kłopoty z baterią

Uszkodzona bateria to bardzo częsta przyczyna przegrzania telefonu – należy zadbać o poprawę jej żywotności. Sposobów na to jest wiele: odpowiednie ładowanie (chodzi głównie o to, by nie doprowadzać do całkowitego rozładowania), wyłączenie funkcji transferu danych i procesów w tle, zmniejszenie jasności ekranu itp. Naprawa iPhona czy innego smarftona sprowadza się w przypadku wadliwej baterii do jej wymiany. Objawem mogą być także problemy z głośnikiem.
 
Kiedy rozważyć wymianę telefonu?

Decydując się oddać przegrzewający się telefon do naprawy, trzeba przede wszystkim znaleźć rzetelny serwis telefonów. Trzeba liczyć się z tym, że nie w każdym przypadku naprawa ma sens – wówczas nie pozostaje nic innego, jak zmienić telefon. Na szczęście, dzięki takim miejscom jak outlet agd i rtv Maxi-media.pl nabycie nowego telefonu nie spędza snu z powiek i nie rujnuje domowego budżetu. Warto zatem rozważyć zakup powystawowego sprzętu w atrakcyjnej cenie!

Artykuł dodał użytkownik: naursynowie.pl

FIRMY POWIĄZANE Z ARTYKUŁEM

Nie znaleziono firm powiązanych z tym artykułem.Prace techniczne
Szanowni Państwo
Z powodu trwających prac technicznych możliwość logowania i rejestracji konta została chwilowo wstrzymana.
Bardzo przepraszamy za utrudnienia.