prostewydatki.pl Rak Nie Jest Chorobą Miniboksy reklamowe

REKLAMA

 
?| branże A- B- C- D- E- F- G- H- I- J- K- L- M- N- O- P- R- S- T- U- V- W- X- Y- Z- Ż

Jeśli widzisz jakieś błędy, napisz: naursynowie@naursynowie.pl

Jak uzyskać dostęp do internetu na różnych urządzeniach za pomocą smartfona?

Zapewne wiele razy zdarzyła nam się sytuacja , w której potrzebowaliśmy dostępu do Internetu, natomiast było to niemożliwe ze względu na brak nadajnika, modemu czy karty sieci bezprzewodowej. Poniżej przedstawiamy trzy sposoby, za pomocą których będziemy w stanie uzyskać dostęp do internetu na naszym tablecie, laptopie, pececie czy innym urządzeniu, wykorzystując w tym celu smartfon, który w dzisiejszych czasach posiada niemal każdy z nas. Konfiguracja z pozoru nie jest trudna, niemniej jeśli wykonamy o jeden krok za daleko, skoczyć się to może koniecznością przywracania telefonu do ustawień fabrycznych, dlatego warto wcześniej wybrac profesjonalny serwis telefonów, którzy wstępnie skonfigurują nam urządzenie i przeszkolą w zakresie jego użytkowania.

Smartfon jako router (Access Point)

W przypadku, kiedy chcemy zorganizować sieć bezprzewodową w domu czy małej firmie (na stałe bądź też czasowo) wcale nie musimy ponosić dodatkowych kosztów związanych z zakupem (niekiedy dość drogiego) routera. Większość ze współczesnych smartfonów posiada opcję Access Point ‘a czyli punktu dostępu (nazywanego też czasem routerem Wi-Fi), który pozwala innym urządzeniom wyposażonym w nadajniki sieci bezprzewodowej pobierać sygnał Wi-Fi i za jego pomocą łączyć się z Internetem. W telefonie możemy umieścić kartę SIM Internetu mobilnego bądź też standardową kartę z numerem telefonu oraz dużym pakietem internetowym.

Smartfon jako modem USB

Często zdarza się sytuacja, w której posiadamy komputer, natomiast znajdujemy się w miejscu, w którym nie mamy możliwości dostępu do Internetu czy to ze względu na brak sieci Wi-Fi, czy też ze względu na fakt, że nasze urządzenie po prostu nie posiada nadajnika sieci bezprzewodowej. W tych przypadkach dobrym rozwiązaniem jest opcja modemu USB (zwanego też Tetheringiem), którą posiada obecnie prawie każdy smartfon. W przypadku kiedy chcemy skorzystać z tej opcji i oczywiście posiadamy wykupiony pakiet internetowy, wystarczy podłączyć telefon do naszego urządzenia za pomocą kabla USB-Micro USB, włączyć na telefonie opcję transferu danych oraz modemu USB. To rozwiązanie pozwoli wygodnie korzystać z Internetu na naszym komputerze PC czy laptopie bez konieczności dokupywania dodatkowych modemów, kart sieciowych itp.

Smartfon jako karta Wi-Fi
 
W przypadku, w którym dostępna jest sieć Wi-Fi, natomiast nasze urządzenie nie posiada nadajnika lub karty sieciowej obsługującej standard Wi-Fi, za taką kartę może posłużyć nam smartfon. Należy wówczas wykonać czynności analogicznie do opcji opisanej w poprzednim akapicie (podłączyć kabel USB oraz wybrać opcję modemu USB) z tą różnicą, że ostatnim krokiem jest tutaj włączenie opcji Wi-Fi na telefonie i połączenie się z jedną z dostępnych sieci. Sprawi to, że dostęp do Internetu uzyskamy także na naszym urządzeniu (np. PC czy laptopie).

Artykuł dodał użytkownik: naursynowie.pl

FIRMY POWIĄZANE Z ARTYKUŁEM

Nie znaleziono firm powiązanych z tym artykułem.Prace techniczne
Szanowni Państwo
Z powodu trwających prac technicznych możliwość logowania i rejestracji konta została chwilowo wstrzymana.
Bardzo przepraszamy za utrudnienia.