Mercedes akcesoria Keratynowe prostowanie włosów Miniboksy reklamowe Agencja detektywistyczna Orkisz

REKLAMA

 
?| branże A- B- C- D- E- F- G- H- I- J- K- L- M- N- O- P- R- S- T- U- V- W- X- Y- Z- Ż

Jeśli widzisz jakieś błędy, napisz: naursynowie@naursynowie.pl

Gruntowanie i szpachlowanie - jak przygotować ściany do remontu?

Rozpoczynając remont mieszkania, można nabawić się bólu głowy, przygotowując listę niezbędnych zakupów. Jeśli czeka nas malowanie ścian, potrzebne będą farby, pędzle i tym podobne akcesoria. Czy konieczne jest inwestowanie w grunt pod farby i masę szpachlową? Sprawdzamy jak zrobić zakupy, żeby nie zbankrutować.

Kiedy należy położyć grunt?
Na początek, warto zacząć od tego, czym jest grunt. To „farba”, która wyrównuje nierówności malowanej powierzchni. Zwiększa również trwałość farby powierzchniowej i ułatwia pokrywanie nią ścian. Jednak nie każde malowanie, wymaga uprzedniego użycia warstwy gruntu do ścian. Poleca się go do pierwszego malowania, stosuje jako jednokrotny podkład.

Jakie rodzaje ścian należy gruntować? Na pewno ściany cementowe, gipsowe, drewniane czy drewnopodobne, warto pokryć warstwą gruntu. Również jeśli planujemy malowanie tapet, z zawartością włókiem szklanych. Ten podkład dobrze sprawdzi się także przy zmianie koloru w pomieszczeniu. Warto go użyć, jeśli znudził ci się już ciemny kolor i chcesz rozjaśnić pokój znacznie jaśniejszą farbą.

Gruntujemy także ściany w mieszkaniach deweloperskich, nawet jeśli uprzednio zostały pokryte białą farbą. Zwykle jest to farba z niższej półki i zamalowanie jej mogłoby podkreślić mankamenty i nierówności ścian. Użyj gruntu Śnieżka, jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje ściany będą pokryte wysokiej jakości gruntem: https://www.dekoratorium.pl/pl/Produkty/Grunty-i-szpachle/Grunty/SNIEZKA-Grunt/p/000000000091017667.
    
Szpachlowanie krok po kroku

Masa szpachlowa to potocznie „szpachla”, która świetnie sprawdza się do punktowego łatania dziur w ścianie czy drobnych pęknięć, ale także używa się jej do montażu płyt, narożników i innych prac budowlanych. Jak należy jej używać?

Krok 1.
Przed rozpoczęciem szpachlowania, należy odpowiednio przygotować ścianę – upewnić się, że powierzchnia nie jest zakurzona, morka ani tłusta. Ściany należy dokładnie wysuszyć, odkurzyć, a następnie odtłuścić.


Krok 2.
Wymieszaj potrzebną ilość suchej masy z wodą, według proporcji podanych na opakowaniu. Aby otrzymać masę bez grudek, użyj specjalistycznego mieszadła.

Krok 3.
Po upływie 5 minut, ponownie wymieszaj masę. Teraz jest gotowa do użycia.

Krok 4.
Przy pomocy szpachelki, wypełniaj masą ubytki w remontowanej nawierzchni. Produkt jest odpowiedni do użycia przez około 1 godzinę od rozrobienia masy.

Możesz także użyć gotowej gładzi szpachlowej, która utrzymuje swoją konsystencję przez kilka tygodniu po otwarciu opakowania. Ma wygodny aplikator i można jej z łatwością użyć zawsze, kiedy jest potrzebna. Dodatkowym ułatwieniem, zwłaszcza przy drobnych pracach domowych, takich jak źle powieszony obrazek czy odprysk farby na ścianie, sprawdzi się gotowa masa szpachlowa. Wygodny aplikator pozwala na aplikację nawet w ciągu kilku godzin.

Warto wiedzieć, że nie każda masa szpachlowa, wymaga pokrycia jej gruntem przez rozpoczęciem malowania. Większość produktów dostępnych na rynku, charakteryzuje się dużą gładkością i jest po wyschnięciu gotowa do pokrycia jej farbą. Sprawdź bogatą ofertę gruntów i mas szpachlowych dostępnych w sklepie internetowym: https://www.dekoratorium.pl/pl/Produkty/Grunty-i-szpachle/c/b2c-land-and-putty.
 

Artykuł dodał użytkownik: naursynowie.pl

FIRMY POWIĄZANE Z ARTYKUŁEM

Nie znaleziono firm powiązanych z tym artykułem.Prace techniczne
Szanowni Państwo
Z powodu trwających prac technicznych możliwość logowania i rejestracji konta została chwilowo wstrzymana.
Bardzo przepraszamy za utrudnienia.