prostewydatki.pl Rak Nie Jest Chorobą Miniboksy reklamowe

REKLAMA

 
?| branże A- B- C- D- E- F- G- H- I- J- K- L- M- N- O- P- R- S- T- U- V- W- X- Y- Z- Ż
Gimnastyka na wiosnę!

Wreszcie wyjdziemy z domów, a dzieci wrócą na podwórko, a przynajmniej mam taką nadzieję. Niestety nam samym i naszym dzieciom często brakuje ruchu na świeżym powietrzu.

Konsekwencje zaniedbania kultury fizycznej są nierzadko smutne. Nasze dzieci miewają problemy z ustaniem na jednej nodze dłużej niż 2 sekundy, nie mówiąc już o wykonaniu poprawnie przysiadu.

Piszę to na podstawie własnego doświadczenia - obserwuję dzieci, z którymi ćwiczę na zajęciach wf-u w ursynowskich szkołach. Jako trener personalny oraz nauczyciel gimnastyki korekcyjnej prowadzę treningi z dorosłymi i najmłodszymi. Porównując te dwie grupy, mam jeden wniosek. Starsze pokolenie, które w wieku szkolnym grało w piłkę, wspinało się i jeździło na rowerze (po prostu było więcej "na dworze") jest w zdecydowanie lepszej formie niż obecne pokolenie będzie za 30-40 lat.

Dziś niestety zajęć wychowania fizycznego czy gimnastyki korekcyjnej jest coraz mniej, a wyjście na podwórko odbierane jest często jako kara. Już około 20% dzieci z klas 1-3 cierpi na nadwagę. Mimo, że mają łatwiejszy dostęp do boisk, lodowisk i basenów, istnieje duża grupa dzieci, która nigdy tam nie była. Barierą nie są wcale kwestie finansowe, a raczej brak dobrych chęci. Jest nam wygodniej zostać w domu, a nasze dzieci mogą się przecież „zająć się" same sobą.

Pamiętajmy, że dzieci mają naturalną potrzebę ruchu. Chcą w swoim ciele czuć się dobrze. Mają chęć do zabaw ruchowych nie tylko z rówieśnikami, ale i z dorosłymi.

To my dorośli - rodzice, dziadkowie musimy pokazać jak pielęgnować kulturę fizyczną. Dając czynny przykład, pokażmy naszym juniorom jak w prosty i bezpieczny sposób gimnastykować się w domu.

Zbudujmy np. tor przeszkód i zademonstrujmy jak go przejść. Będzie to świetna zabawa także dla nas samych. Zabierzmy je na spacer do lasu Kabackiego czy na Kopę Cwila. Wykorzystajmy jedną z „zielonych siłowni”, czyli „plac zabaw” gdzie na maszynach mogą ćwiczyć dorośli i dzieci (z naszą asystą).

Wiosna sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Zachęca nas do wyjścia na spacer całą rodziną.

Dbanie o ciało jest nieodłącznym elementem higieny psychofizycznej każdego z nas. Warto wyrabiać dobre nawyki już od małego :)

Jasmin Wachowiak instruktor gimnastyki
dla dzieci i dorosłych

Artykuł dodał użytkownik: Jasmin Wachowiak

Tagi: gimnastyka  pilates  trening personalny  dziecko  sport  zdrowie  

FIRMY POWIĄZANE Z ARTYKUŁEM
Prace techniczne
Szanowni Państwo
Z powodu trwających prac technicznych możliwość logowania i rejestracji konta została chwilowo wstrzymana.
Bardzo przepraszamy za utrudnienia.