prostewydatki.pl Rak Nie Jest Chorobą Miniboksy reklamowe

REKLAMA

 
?| branże A- B- C- D- E- F- G- H- I- J- K- L- M- N- O- P- R- S- T- U- V- W- X- Y- Z- Ż

Jeśli widzisz jakieś błędy, napisz: naursynowie@naursynowie.pl

Elite - na czym polega zabieg Body Jet metodą WAL

Body Jet^(R) to pierwsze na świecie urządzenie, w którym wykorzystano nowatorską metodę WAL (water-jet assisted liposuction). To doskonała alternatywa dla stosowanej dotychczas liposukcji. Zabieg Body Jet^(R) nie wymaga hospitalizacji a efekty widoczne są natychmiastowo. Metoda WAL pozwala prowadzić zabieg z efektami znacznie lepszymi niż inne metody liposukcji, a dodatkowo daje niespotykane dotychczas możliwości modelowania poprzez wykorzystanie tkanki autogennej do reimplantacji.
Body Jet^(R) to propozycja dla pacjentów, którzy szukają optymalnych rozwiązań w zakresie skuteczności, bezpieczeństwa i komfortu.

Na czym polega unikalność zabiegu Body Jet i co oznacza metoda WAL?

Unikalność urządzenia Body Jet^(R) wynika z tego, iż po raz pierwszy w zabiegach usuwania tłuszczu i modelowaniu sylwetki zastosowano innowacyjną metodę WAL (water-jet assisted liposuction). Metoda ta polega na wypłukiwaniu tkanki tłuszczowej specjalnym roztworem wodnym. Podczas zabiegu poprzez niewielkie nacięcie w skórze lekarz wprowadza w tkankę tłuszczową kaniulę z cienkim, ukierunkowanym, pulsującym strumieniem roztworu w kształcie wachlarza, który wnika w przestrzeń międzykomórkową, rozluźnia jej strukturę nie niszcząc przy tym bardziej włóknistych struktur takich jak tkanka łączna, nerwy czy naczynia krwionośne.

Strumień ten ma moc podobną do silnego strumienia prysznicowego, w związku z czym nie wywołuje efektu "rozrywania" tkanki. Podczas infiltracji lekarz wykonuje kaniulą łagodne ruchy podobne do ruchu smyczka, a kaniula z łatwością prześlizguje się przez tkankę uwalniając adipocyty, czyli komórki tłuszczowe przeznaczone do usunięcia.

Zaawansowany system znieczulenia miejscowego oraz praca lekarza bez stosowania siły, zapewnia bezpieczny i całkowicie atraumatyczny przebieg zabiegu. Ruch kaniuli odbywa się zgodnie z zasadą: to płyn wskazuje drogę, a kaniula po prostu podąża za nim i penetruje "miękkie miejsca". Struktury funkcjonalne takie jak nerwy i naczynia krwionośne są po prostu przemieszczane przez strumień i w ten sposób nie doznają zniszczeń mechanicznych.

Po spełnieniu swego zadania, podawany kaniulą płyn jest wraz z komórkami tłuszczowymi usuwany poprzez odessanie tą samą kaniulą. Równoczesne podawanie i odprowadzanie płynu do infiltracji ma kolosalne znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu zabiegu. Aplikowany płyn nie gromadzi się w tkance, nie wywołuje obrzęku, a strumień nie powoduje uszkodzeń mechanicznych w tkance, opuchlizny i krwiaków.

Rezultat zabiegu - usunięte komórki tłuszczowe bez naruszania naczyń krwionośnych i nerwów.

Bezpieczeństwo i precyzja zabiegu Body Jet^(R).

Całkowitą nowością, która wyróżnia urządzenie Body Jet^(R) jest powiązanie ze sobą procesu infiltracji i odsysania tłuszczu z jednoczesnym podawaniem znieczulenia miejscowego, co daje pacjentowi komfort i swobodny kontakt z lekarzem podczas zabiegu. Zabieg w większości przypadków jest całkowicie bezbolesny.

Na czym polega system znieczulenia miejscowego?

Zaawansowany system znieczulenia miejscowego polega na podawaniu i szybkim odprowadzaniu płynu, który z jednej strony zwiększa bezpieczeństwo pacjenta a z drugiej stwarza lekarzowi zdecydowanie lepsze warunki do precyzyjnego modelowania. Płyn ze środkami znieczulającymi nie kumuluje się w organizmie i nie wystawia go na ich zbyt długie oddziaływanie, a także nie powoduje obrzęków w obszarze operowanym, które utrudniają lekarzowi ocenę modelowanego obszaru.

Całkowity brak lub niewielkie obrzęki stanowią największą różnicę pomiędzy tą metodą a pozostałymi. Dzięki temu w trakcie operacji rzeczywisty obrys ciała i kształt modelowanego obszaru jest doskonale widoczny. Daje to lekarzowi pełną kontrolę i gwarantuje doskonałą precyzję zabiegu. Ponieważ na operowanym obszarze nie dochodzi do obrzęku, lekarz wykonujący zabieg łatwiej osiąga zamierzony efekt. Nie ma zatem konieczności przeprowadzania kolejnych, dotkliwych dla pacjenta sesji korygujących, co charakteryzuje inne metody.

Precyzyjność zabiegu Body Jet.

Znieczulenie miejscowe i fakt, że podczas zabiegu pacjent jest przytomny, wspomagają precyzję i bezpieczeństwo zabiegu. Wykonując zabieg Body Jet^(R) lekarz ma pełny kontakt z pacjentem a jego organizm nie traci naturalnych reakcji obronnych. To dodatkowo chroni go przed naruszeniem narządów położonych głębiej niż tkanka tłuszczowa. Wygląd tkanki pacjenta zależy od jego pozycji i ułożenia ciała. Możliwość swobodnego ruchu z przyjęciem pozycji stojącej włącznie, umożliwia
lekarzowi na bieżąco dokładną ocenę konturów ciała i rezultatów zabiegu.

Precyzję lekarza wspierają także unikalne cechy strumienia WAL oraz bogaty zestaw kaniul do usuwania tłuszczu na różnych głębokościach oraz różnym stopniu oporności.
 

Artykuł dodał użytkownik: Klinika Elite Grabowska

FIRMY POWIĄZANE Z ARTYKUŁEM
Prace techniczne
Szanowni Państwo
Z powodu trwających prac technicznych możliwość logowania i rejestracji konta została chwilowo wstrzymana.
Bardzo przepraszamy za utrudnienia.