prostewydatki.pl Rak Nie Jest Chorobą Miniboksy reklamowe

REKLAMA

 
?| branże A- B- C- D- E- F- G- H- I- J- K- L- M- N- O- P- R- S- T- U- V- W- X- Y- Z- Ż

Jeśli widzisz jakieś błędy, napisz: naursynowie@naursynowie.pl

Doradca finansowy w przypadku kredytu hipotecznego – czy jest nam potrzebny?

    W obecnych czasach, wiele banków oraz innych instytucji finansowych, posiada wiele ofert dotyczących kredytów. Jeżeli chcemy uzyskać kredyt hipoteczny, mamy dwie opcje – szukać ofert i samemu je przeglądać, albo skorzystać z oferty doradcy finansowego.

Która opcja jest wygodniejsza – banki, czy doradca finansowy?

    Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, jednak jeżeli zależy nam na czasie, nie mamy ochoty przeglądać wielu ofert, lub po prostu się na tym nie znamy, warto zainwestować w doradzę finansowego. Poprowadzi nas podczas całego procesu, dzięki czemu nie będziemy musieli się martwić, czy wszystkie papiery są dostarczone, a co najważniejsze, czy oferta jest dla nas korzystna. Bardzo często osoby nie związane z finansami, nie dostrzegają kruczków prawnych, które niestety nie wpływają dobrze na dalsze interesy. Doradca kredytowy pomoże nam uniknąć takich sytuacji. Pamiętajmy jednak, że nie pracuje on za darmo. Nie ma jednak z góry ustalonej kwoty za którą każdy doradca finansowy zgodzi się pracować. Jest wiele czynników, które wpływają na tą kwestię, dlatego można powiedzieć, że jest to indywidualna sprawa każdego doradcy oraz jego klienta.

Z doradcą finansowym zaoszczędzimy czas

    Przeglądanie samemu ofert banków, zajmie nam zdecydowanie mnóstwo czasu, jak również cierpliwości. Pomimo tego, iż czas podpisania umowy kredytowej się nie zmieni, sama procedura ubiegania się o pożyczkę będzie krótsza. Dlaczego? Doradca kredytowy zna oferty banków, wie jakie wymagania należy spełniać, jak również procedury dotyczące ubiegania się o pożyczkę.
Wpływ na zdolność kredytową

    Mając na uwadze fakt, iż kredytobiorca musi posiadać zdolność kredytową, doradca finansowy może doradzić nam najpierw uporządkowanie pewnych kwestii, które mogą mieć wpływ na daną kwestię. Nieużywana karta kredytowa, linia debetowa na rachunku oraz wiele innych drobnych spraw, może pomóc nam w uzyskaniu kredytu, o czym doradca finansowy nas z pewnością poinformuje.

Dlaczego doradca finansowy dostaje korzystniejsze oferty?

    Doradca finansowy ze względu na doświadczenie, potrafi negocjować korzystniejsze warunki dla swojego klienta. Pomimo tego, marże, spread oraz prowizje są stałe, dlatego też nie należy uważać, że mogą być atrakcyjniejsze w przypadku kredytu za pośrednictwem doradcy finansowego.

    To tylko kilka kwestii, nad którymi należy się zastanowić w momencie, gdy chcemy uzyskać kredyt hipoteczny. Zdajemy sobie sprawę z tego, że niektóre osoby wolą same znaleźć dla siebie ofertę, a następnie negocjować z bankiem, jednak jeżeli nie mamy na to ochoty, ani odpowiedniej wiedzy, doradca finansowy w profesjonalny sposób pomoże na każdym etapie procesu zaciągnięcia kredytu hipotecznego.

Artykuł dodał użytkownik: naursynowie.pl

FIRMY POWIĄZANE Z ARTYKUŁEM

Nie znaleziono firm powiązanych z tym artykułem.Prace techniczne
Szanowni Państwo
Z powodu trwających prac technicznych możliwość logowania i rejestracji konta została chwilowo wstrzymana.
Bardzo przepraszamy za utrudnienia.