Mercedes akcesoria Keratynowe prostowanie włosów Miniboksy reklamowe Agencja detektywistyczna Orkisz

REKLAMA

 
?| branże A- B- C- D- E- F- G- H- I- J- K- L- M- N- O- P- R- S- T- U- V- W- X- Y- Z- Ż

Jeśli widzisz jakieś błędy, napisz: naursynowie@naursynowie.pl

Bentonit w diecie – właściwości, zastosowanie i przeciwwskazania do stosowania

Bentonit kojarzony bywa przede wszystkim jako składnik mający zastosowanie w przemyśle rolniczym jako dodatek do pasz dla zwierząt. Ze względu na silne działanie absorbujące zapachy bywa również dodatkiem do… żwirku przeznaczonego do kuwet. Tymczasem okazuje się, że bentonit, a dokładniej glinka bentonitowa, ma szerokie zastosowanie również w kosmetyce. Jest także suplementem diety. Jednak zarówno przed stosowaniem bentonitu zewnętrznie, jak i wewnętrznie, warto dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat.

Bentonit suplement diety – o czym musisz pamiętać?

Bentonit wykazuje dla organizmu działanie detoksykacyjne, czyli pomaga usunąć z naszego organizmu różnego rodzaju zanieczyszczenia, których w obecnych czasach dostarczamy coraz więcej, choćby z pożywieniem. Pomaga również w usunięciu metali ciężkich oraz bakterii. Bentonit wpływa także pozytywnie na działanie jelit, redukując wzdęcia, oraz łagodzi objawy związane z zespołem jelita drażliwego typu C. Działanie glinki bentonitowej opiera się przede wszystkim na „wyłapywaniu” toksyn, bakterii, wirusów czy pasożytów. Jako że sama glinka nie jest wchłaniania przez organizm, jej stosowanie przy zachowaniu środków ostrożności jest bezpieczne. Bentonit suplement diety nie został uznany za substancję wywołującą szkodliwy wpływ na funkcjonowanie organizmu. Niemniej jednak należy pamiętać, że w niektórych sytuacjach spożycie bentonitu może wywołać różnego rodzaju skutki uboczne. Dotyczą one przede wszystkim zaburzeń związanych z przyjmowanymi równocześnie z glinką składnikami spożywczymi czy też lekami. Zdecydowanie nie należy przekraczać dziennej dawki glinki bentonitowej, czyli około pół łyżeczki na szklankę wody. Ponadto długość trwania kuracji polegającej na przyjmowaniu tego suplementu diety nie powinna przekraczać kilku tygodni.

Zastosowanie bentonitu w kosmetyce

Dużą popularnością cieszy się zastosowanie bentonitu w kosmetyce. Glinka bentonitowa skutecznie pomaga w zwalczeniu zmian trądzikowych, alergii skórnych, a także w gojeniu się ran. Maseczki z glinki bentonitowej stosowane w przypadku cery tłustej i mieszanej pomagają pozbyć się niedoskonałości skóry w postaci trądziku. Dzięki nim cera staje się widocznie wygładzona. Taką maseczkę można przygotować samodzielnie w domu, mieszając glinkę w niewielkiej ilości wody. Najlepiej nakładać ją na skórę twarzy dwa razy w tygodniu. Za pomocą maseczki z glinki bentonitowej z powodzeniem można również łagodzić różnego rodzaju alergie skórne oraz podrażnienia, także spowodowane ukąszeniem przez owady. Stosowanie zewnętrzne bentonitu jest całkowicie bezpieczne dla skóry, dlatego można używać go do łagodzenia podrażnień u niemowląt. Stosowanie glinki bentonitowej bywa pomocne również w przypadku występowania częstych i nawracających stanów zapalnych w jamie ustnej. Bentonit działa bowiem dezynfekująco i odświeżająco. Skutecznie sprawdza się również w walce z próchnicą oraz chorobami dziąseł. Z glinki bentonitowej można przygotować domową pastę do zębów lub płukankę do ust.

Artykuł dodał użytkownik: naursynowie.pl

FIRMY POWIĄZANE Z ARTYKUŁEM

Nie znaleziono firm powiązanych z tym artykułem.Prace techniczne
Szanowni Państwo
Z powodu trwających prac technicznych możliwość logowania i rejestracji konta została chwilowo wstrzymana.
Bardzo przepraszamy za utrudnienia.